Студенти Академії взяли участь у «Лесиних читаннях»

25 лютого 2020 року з нагоди 149 років від дня народження Лесі Українки студенти Івано-Франківської академії Івана Золотоустого під керівництвом директора бібліотеки Іванни Стрихар взяли участь у «Лесиних читаннях», які проходили у Народному домі «Княгинин». Учасниками творчого заходу були бібліотекарі, вчителі та учні шкіл міста Івано-Франківська, громадські діячі, представники творчої інтелігенції тощо.

Із вітальним словом перед учасниками заходу виступила пані Іванна Стрихар, яка зауважила на важливості цього дійства. Студенти Академії декламували вірші відомої поетеси не тільки українською мовою, але й німецькою, італійською та білоруською. Зокрема, студент п’ятого курсу Роман Гулик читав вірш німецькою мовою, студенти третього курсу Роман Везучий – італійською, а Тигран Латишев – білоруською. Студент шостого курсу Дмитро Белей, студент другого курсу Андрій Василів і студент першого курсу Віталій Худзік – рідною мовою.

Продовжились «Лесині читання» у книгозбірні Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, де директор бібліотеки Іванна Стрихар розповіла про епістолярну спадщину Лесі Українки. Зокрема, прочитала лист поетеси до Сергія Мержинського «Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами».

Читання відбулись у затишній, дружній атмосфері, під час яких студенти ділилися спогадами про вивчення творчості Лесі Українки, а також декламували найулюбленіші вірші.

Іванна Стрихар
Фото: Роман Везучий