Богослов’я ікони - відкрита лекція

У понеділок, 20 березня 2023 р. для студентів ІІ курсу бакалаврату Івано-Франківської академії Івана Золотоустого була проведена чергова відкрита лекція з курсу "Богослов`я ікони".

Доцент кафедри богослов'я, отець Віталій Козінчук під час лекції розповідав про особливості іконографії у бароковому стилі, а саме про чудотворну ікону "Матері Божої Ласкавої Станіславівської", яка знаходиться у Катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці, м. Івано-Франківськ.

Особливу увагу було зверено на зображення ікон у бароковому стилі, який використовувався в українських церквах, а також на копію Гошівської чудотворної ікони Божої Матері. Було зазначено, що українські ікони, з підгруннтям канону Візантійського стилю,  давали змогу людям, які не вміли ні писати, ні читати, розуміти про що йдеться і що на тій, чи іншій іконі відбувається.

Лекція дала студентам можливість зрозуміти, що кожна ікона має своє духовне значення і також свій глибокий богословський зміст.

Володимир Климончук,