Участь представників Академії у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Галич і Галицька земля»

14-15 вересня 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Галич і Галицька земля», привчена 1125-річчю першої писемної згадки про Галич, організована та проведена на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Національного заповідника «Давній Галич».

З офіційними привітаннями до учасників конференції звернулися ректор Івано-Франківської духовної семінарії УГКЦ протоієрей Тарас Путько, який провів спільну молитву та зачитав привітального листа Голови УГКЦ Патріарха Святослава Шевчука, проректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника п. Сергій Шарин, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації п. Богдан Футерко, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» п. Володимир Олійник, міський голова Галича Олег Кантор. Далі на пленарному засіданні декан факультету історії, політології та міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Микола Кугутяк презентував свою монографію на тему «Монастирі давнього Галича. Духовні обереги української нації», інші науковці представили результати своїх досліджень.

Представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого – ректор, доктор наук з богослов’я, митрофорний протоієрей Олег Каськів, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук п. Руслан Делятинський і викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін о. Віталій Деркач – взяли участь у роботі конференції. Зокрема, Руслан Делятинський виступив на засіданні секції історико-релігієзнавчих студій 15 вересня 2023 року із доповіддю «Духовенство Галицького деканату в структурі Львівської архиєпархії Галицької митрополії УГКЦ (1891–1914 рр.): спроба просопографічного портрета».