Державно-церковні відносини - практичне заняття

У середу, 14.02.2024 р., в рамках предмету «Державно-церковні відносини», на практичне заняття була запрошена  Л. Д. Владиченко з секретаріату Кабміну, державна службовиця високого рівня, доктор філоських наук, професор.

Тема практичного заняття: «Державна політика України в сфері релігії». Незнання закону не звільняє від відповідальності. Обговорювали питання Міжконфесійних відносин, Ради Церков з Державними Органами Влади, і що ми маємо робити як молоді духовні особи в юридичних питаннях.

Лекція викликала неабиякий інтерес у студентів, тому наступні питання були поставленні до п. Лариси Дмитрівної:

1. Податкування Релігійних Організацій ?
2. Як майно розподіляється між конфесіями в 1993 році ? Чим регулювалося якими документами?
3. Повернення Митрополича Резиденція Галицьких Митрополитів, "не все майно", як це юридично розуміти?
4. Чи може церква ( конфесія) мати законодавче придставництво?
5. Пояснення термінів: «Повернути у Користування», «Повернути у Власність».

Студенти І курсу магістратури висловлюють щиру подяку п. Ларисі Владиченко, а також п. Людмилі Филипович за організацію цікавого практичного заняття.