Відкрита лекція з методології про джерела наукової інформації

У середу, 13 вересня 2023 року, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Руслан Делятинський провів відкриту лекцію з дисципліни «Методологія наукової роботи» на тему «Джерела наукової інформації: особливості пошуку, бібліографічного опису та використання» для студентів 1-го курсу магістратури.

Лектор наголосив на можливостях пошуку і використання джерел наукової інформації як традиційним способом – за каталогами та в безпосередній роботі у бібліотеках, архівах, музеях, так і за допомогою новітніх засобів та інструментів – наукових соціальних мереж і наукометричних баз даних, таких як Google Scholar, Academia.edu, ResearchGate, ORCID, Web of Science ResearcherID, Scopus. Інтерактивні методи ведення лекції дозволили студентам з’ясувати особливості пошуку, збереження, правильного бібліографічного опису та цитування різних за типами і видами джерел наукової інформації. Водночас кожен студент отримав можливість зареєструвати власні профілі в окремих загальнодоступних базах таких як Google Scholar, Academia.edu, ResearchGate, ORCID, що значною мірою сприятиме пошуку інформації в процесі підготовки магістерської дипломної роботи.