Практичне заняття з базової програми першої домедичної допомоги

У п'ятницю, 22 листопада, група у складі працівників Івано-Франківського національного медичного університету та лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки» Архієпархіального управління Української греко-католицької церкви, завітали до Івано-Франківської академії Івана Золотоустого з навчальною метою, щоб поділитися знаннями та досвідом на випадок виникнення надзвичайної ситуації в мирний чи військовий час.

Симуляційне заняття провели для студентів першого курсу магістратури навчального закладу під керівництвом старшого викладача кафедри медицини катастроф та керівника центру симуляційної медицини Івано-Франківського національного університету Роберта Фабрики, а також доцента кафедри оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї Івано-Франківського національного університету Наталії Василюк.

Заняття складалося з двох етапів. Перший етап передбачав засвоєння базових маніпуляцій, які допомагають пацієнтам з хронічними захворюваннями контролювати певні життєві показники, такі як рівень артеріального тиску, пульсу чи рівень глюкози в крові. Медперсонал клініки святого Луки вправно продемонстрував техніку виконання даних навичок, а згодом студенти навчалися виконувати їх самостійно один на одному для того, щоб уміти допомогти потребуючому, який залишився без допомоги.

Другий етап заняття передбачав засвоєння базової програми першої домедичної допомоги в умовах військового та мирного часу. Викладачі ІФНМУ та лікарі-інтерни І року навчання за спеціальністю «отоларингологія», допомагали майбутнім священикам засвоїти техніку проведення непрямого масажу серця, вентиляції легень, прийомів Геймліха, зупинки кровотечі тощо.Симуляційне заняття пройшло в товариській атмосфері та викликало зацікавленість у магістрів. Студенти відмітили значущість набутого досвіду для порятунку життя ближнього.

Навчально-просвітницька робота серед широкого кола населення в галузі домедичної допомоги потерпілому є надзвичайно цінним інструментом не тільки для збереження найціннішого дару – життя людини, але й для збереження української нації, яка продовжує втрачати свої синів та дочок внаслідок російської агресії, та потребує наступних практичних кроків.

Тарас Котик
Інофо-центр Академії