На пограниччі культур і народів

Доцент кафедри «богослов’я» о. д-р Віталій Козінчук разом з колегами з Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника взяв участь у ІХ Міжнародній науковій конференції «На пограниччі культур і народів», яка відбувалася 12-14 вересня 2019 р. у м. Сянок (Польща).

о. Віталій виступив із доповіддю «Іконографічний канон у польських і українських іконах» в якій познайомив гостей з польської і української сторін з канонами іконопису та збереженням іконографічної традиції в іконах представлених у державних музейних колекціях Польщі і України. Тим самим зауваживши, що сакральне мистецтво на пограниччі двох держав, культур і народів мало спільний духовний фундамент – візантійську християнську традицію.

У програмі конференції також були екскурсії містом з провідником, відвідини галерей Історичного музею та Музею народної архітектури. Останній − найбільший музей просто неба у Польщі і третій за територією у Європі.

о.д-р В.Козінчук