Андрій Володимирович Чорненко

 

Посада: доцент кафедри богослов’я, проректор з навчально-методичної роботи.

Науковий ступінь: кандидат наук з богослов’я.

Вчене звання: доцент.

Духовний сан: протоієрей УГКЦ.

 

 

за ОПП «Богослов’я» (ОС бакалавра): Канонічне право ІІ, Комплексний кваліфікаційний екзамен зі спеціальності (богослов'я).

за ОПП «Богослов’я» (ОС магістра): Канонічне право (вибрані питання), Капеланська навчальна практика, Магістерська дипломна робота.

* Народився 10 жовтня 1982 року в м. Яремча що на Івано-Франківщині.

1989-1996 роки навчався в Яремчанській середній школі № 1.

1996-2000 роки навчався в ліцейному класі Червоноградської СШ № 4 при монастирі оо.Василіян що на Львівщині.

2000-2006 роки навчався в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. свщмч. Йосафата УГКЦ.

2006 року закінчив повний курс Філософського Богословського факультетів Івано-Франківської Теологічної Академії за спеціальністю «Теологія», було присвоєно ступінь магістра теології та кваліфікацію теолога, викладача релігієзнавства та християнської етики (ДИПЛОМ С № 011 від 10.06.2006 р.).

2006 року закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Івано-Франківський інститут права, економіки та будівництва» отримавши базову вищу освіту за напрямом підготовки «Право» та здобув кваліфікацію бакалавра права (ДИПЛОМ з відзнакою ВА № 30556712 від 01.08.2006 р.).

2006 року розпочав навчання у Римі в Папському Східному Інституті на факультеті Канонічне Право.

2009 року здобув ступінь ліценціата канонічного права Magna cum laude  захистивши роботу на тему: «Територіальна компетенція Святої Конгрегації для Східної Церкви від початку заснування 1 травня 1917 р. до видання Папою Пієм IX Motu Proprio ”Sancta Dei Ecclesia/Свята Божа Церква” 25 травня 1938 р.». (від 17.06.2009 р.).

Навчання при Римських Дикастеріях:

1. атестат про закінчення курсу Foro Interno при Апостольській Пенетенцерії (Прот. № 110/09-503 від 13.04.2009 р.);

2. диплом Magna cum laude про закінчення курсу проголошення святих при Конгрегації в справах Святих (Прот. № 10/7 від 29.04.2010 р.);

3. Атестат про проходження річної практики в процесуальних подружніх справах Трибуналу І інстанції при Римському Вікаріяті (від 22.09.2010 р.);

4. Атестат про закінчення курсу підвищення кваліфікації по канонічних подружніх процесах при Папському Університеті св. Хреста (від 24.09.2010 р.).

2012 року закінчив Приватний вищий навчальний заклад Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького отримавши повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію магістра права (ДИПЛОМ ВА № 43459230 від 05.06.2012 р.).

2017 року здобув ступінь доктора канонічного права Magna cum laude  захистивши роботу на тему: «Застосування правових норм католицького екуменізму в Україні» (захист докторської дисертації 21.02.2017 р. ДИПЛОМ від 24.04.2017 р.).

Сертифікат учасника міжнародної наукової конференції «Чин Святого Василія Великого: історія, сьогодення, перспективи» (17.09.2017 р.).

Свідоцтво Міністерства освіти і науки України (ВДНС № 000009) про державне визнання наукового ступеня доктора філософії в галузі богослов’я (№ 190 від 23.02.2018 р.).

Свідоцтво Міністерства освіти і науки України (ВДВЗ № 000016) про державне визнання вченого звання доцента (№ 1366 від 07.12.2018 р.).

Сертифікат учасника наукової конференції з міжнародною участю «Доктор Остап Селянський – відродження пам’яті через роки» (14.12.2018 р.).

Сертифікат учасника Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю

«Християнська педагогіка в іменах і освітньо-виховних ідеях» (11.02.2019 р.).

Поставлення в чин піддиякона – 01 березня 2003 року в єпархіальному храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Коломиї Івано-Франківської обл. (уділив Єпарх Коломийсько-Чернівецький Кир Павло Василик // Вих. № 14/2 від 01.03.2003 р.).

Дияконські (в неодруженому стані) – 24 липня 2005 року в Катедральному Соборі Святого Воскресіння ГНІХ м. Івано-Франківська (святитель Єпарх Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин // Вих. № 274 від 26.07.2005 р.);

Священичі – 23 липня 2006 року в Катедральному Соборі Святого Воскресіння ГНІХ м. Івано-Франківська (святитель Єпарх Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин // Вих. № 313 від 27.07.2006 р.).

2003-2006 роки – префект Івано-Франківської Духовній Семінарії ім. свщ. Йосафата (призначений Єпархом Івано-Франківським Кир Софроном Мудрим // Декрет № 069 від 30.10.2003 р.).

2005-2006 роки – аудитор Івано-Франківського Єпархіального Церковного Трибуналу І інстанції (призначений Єпархом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином // Декрет № 430 від 01.11.2005 р.).

2007-2010 роки – помічник Української Персональної Парафії св.муч. Сергія і Вакха для українців Римської Дієцезії (номінований /трьохрічним терміном/ Папським Генеральним Вікарієм Римської Дієцезії Кардиналом Камілло Руїні // Прот. № 657/08 від 31.03.2008 р. та повторно номінований /річним терміном/ Папським Генеральним Вікарієм Римської Дієцезії Кардиналом Агостіно Валліні // Прот. № 139/10 від 01.01.2010 р.).

2007-2009 роки – капелан української спільноти «Матері в молитві» м. Риму (за згодою пароха Української Персональної Парафії св.муч. Сергія і Вакха для українців Римської Дієцезії прот.Михайла Хром’янчук // від 15.11.2008 р.).

2009-2010 роки – капелан української спільноти «Матері в молитві» в Італії (з благословення Апостольського Візитатора для українців Італії та Іспанії Єпископа Кир Діонісія Ляховича // Прот. № 025/10 від 07.03.2010 р.).

2010 року іменований на уряд віце-ректора Івано-Франківської Духовної Семінарії ім.свщ. Йосафата Єпархом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином (Декрет № 388 від 27.08.2010 р. за поданням Ректора Семінарії прот. Олександра Левицького // Вхід. № 199 від 26.08.2010 р.).

2010 року іменований суддею Івано-Франківської єпархії (Декрет № 521 від 28.10.2010 р.) терміном на три роки.

2011 року відкликаний від обов’язків віце-ректора Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата (Вих. № 245 від 08.06.2011 р.).

2011 року згідно ККСЦ, кан. 360 §1, на підставі укладених письмово угод Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука (Вих. № 11/180 від 09.06.11 р.) та Преосвященного Володимира Війтишина, Єпарха Івано-Франківського (Вих. № 245/2 від 09.06.11 р.), був прийнятий до клиру Київської Архиєпархаї терміном на п’ять років.

2011 року призначений на уряд віце-ректора Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ (Декрет № КА 11/199 від 16.09.2011 р.) терміном на п`ять років.

2012 року призначений на уряд промотора справедливості Київської Архиєпархії УГКЦ (Декрет № КА 12/107 від 12.04.2012 р.) терміном на три роки.

2016-2017 роки декан факультету східного канонічного права Івано-Франківського богословського університету ім. св. Івана Золотоустого (Наказ № 189/16 від 15.06.2016 р.).

2016-2018 роки вчений секретар Вченої ради Івано-Франківського богословського університету ім. св. Івана Золотоустого (Наказ № 240/16 від 19.09.2016 р.).

2016 року іменований на уряд віце-ректора Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщ. Йосафата Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином (Декрет № 565 від 13.10.2016 р.) терміном на один рік.

2017 року іменований на уряд віце-ректора Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином (Декрет № 460 від 16.10.2017 р.) терміном на три роки.

2018 року іменований суддею Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином (Декрет № 23 від 26.01.2018 р.) терміном на три роки.

2018 року іменований на уряд проректора Івано-Франківського богословського університету ім. св. Івана Золотоустого Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином (Декрет № 80 від 23.02.2018 р.).

З 2018 року по сьогодні – проректор з навчально-методичної роботи Приватного закладу вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого» (Наказ № 8-к від 31.10.2018 р.).

З лютого 2019 р. – член групи забезпечення освітньо-професійної програми «Богослов’я» спеціальності 041 «Богослов’я» у ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого», створеної з метою акредитації ОПП за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

1. Нагороджений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Єпархом Івано-Франківським Кир Софроном Мудрим “за ревну працю для Божої слави і добра Церкви” (ГР від 25.11.2004 р.).

2. Нагороджений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Єпархом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином “за вагомий внесок у розвиток семінарійного часопису «Христова Нива»” (ГР від 23.06.2006 р.).

3. Нагороджений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ дирекції суботньої школи «Престиж» м. Риму (Італія) “за активну участь у суспільному житті навчального закладу” (ГР від 27.06.2010 р.).

4. Нагороджений ЗОЛОТИМ НАГРУДНИМ ХРЕСТОМ Єпархом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином “за старання та жертвенність для добра та виховання майбутніх душпастирів – семінаристів” (№ 504 від 26.10.2010 р.).

5. Нагороджений ЗОЛОТИМ НАГРУДНИМ ХРЕСТОМ З ОЗДОБАМИ Єпархом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином “за старання проявлені для розвитку семінарії та дбайливу духовну роботу у вихованні семінаристів” (№ 245/1 від 08.06.2011 р.).

6. Нагороджений ДИПЛОМОМ «Золотий фонд нації. Національні лідери України» “за навчання та виховання майбутніх духовних лідерів – священнослужителів” (ДП від 2014 р.).

7. Нагороджений ДИПЛОМОМ «Золотий фонд нації. Україна. Європа. Світ. Національні лідери України» “за особистий внесок у розбудову громадянського суспільства України” (ДП від 2015 р.).

8. Нагороджений ГРАМОТОЮ Архиєпископом і Митрополитом Івано-Франківським Кир Володимиром Війтишином за «сприяння в проведенні вишколу для дітей у «Школі християнського аніматора» та вагомий особистий внеесок у розвиток і духовну формацію молоді» (№ 23/3 від 26.03.2018 р.).

* З грудня 2018 р. – член редакційної колегії з спеціальності «Богослов’я» наукового журналу «Науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого УГКЦ «Добрий Пастир». Богослов’я. Філософія. Історія».


Службова адреса:

Україна, 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22,
тел./факс: +38-034-272-47-30

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Сфера наукових інтересів: історія розвитку східного канонічного права та партикулярного права УГКЦ.


Перелік наукових праць:

1. Чорненко А.В. Застосування правових норм католицького екуменізму в Україні // Івано-Франківськ: Фоліант, 2017. – 125 с.

2. Чорненко А.В. Застосування норм церковного права католицької церкви в екуменічному діалозі українських церков святоволодимирського хрещення // Брошнів: Таля, 2018. – 265 с.

1. Правові норми екуменізму в документах Католицької Церкви: Навчальний посібник з церковного (канонічного) права для студентів-богословів. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2017. – 124 с.

1. Екуменізм в загальному праві Католицької Церкви // Українське релігієзнавство: Бюлетень Української Асоціації релігієзнавців і Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ. – № 84. – К., 2017. – С. 73-88. Фахове видання.

1. Lo stato giuridico e la fondazione della Sacra Congregazione pro Ecclesia Orientali // Prawo i Koścół,  t. 9, Poznań 2017, S. 183-190.

2. Чорненко А.В. Роль Української Греко-Католицької Церкви в екуменічному русі // Virtus: Scientific Journal. – 2019. – Issue 36 (September). – P. 48-53. (Journal indexing: Google Scholar; ScientificIndexing Services (SIS), USA; Citefactor, USA; ResearcherBib; Scientific Journal Impact Factor, SJIFactor, Firectory of Researcher Journal Indexing (DRJI), International Innovative Journal Impact Factor (IIJIF)).

1. Чистота серця в людському розумінні // Збірник промов та проповідей, Івано-Франківськ, 2004, С. 36-37.

2. Сучасний стан еміграції // Католицький Часопис Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата УГКЦ. – Івано-Франківськ: «Христова Нива», 2010. – С. 1-2.

3. Через терни до зірок, Християнський Часопис УГКЦ – Івано-Франківськ: «Христова Нива», 2011. – С. 4.

4. Псевдособор 1946 року //Доповідь на конференції присвяченій 65 річниці Львівського Псевдособору, Івано-Франківськ 2011.

5. Тенденції взаємного впливу віри і культури у сучасному світі // Доповідь на конференції присвяченій перспективі єдиної Київської помісної Церкви в Україні, Український Католицький Університет, Львів 2011.

6. Католицька концепція екуменізму // Науковий вісник Івано-Франківського Богословського Університету ім. св. Івана Золотоустого «Добрий Пастир»: Богослов`я: Збірник наукових праць. – Івано-Франківськ: ІФБУ, 2017. – Вип. 10-11. – С. 61-76.

7. Екуменізм. Виникнення та становлення // Український канонічний вісник «IUS». – Львів: Астролябія, 2017. – Вип. 3. – С. 329-340.

8. Розвиток богословської освіти на теренах Івано-Франківської (Станіславівської) єпархії у ХХ на початку ХХІ ст. // Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників: матеріали ІV Міжсемінарійної науково-практичної конференції семінарій УГКЦ. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2018. – С. 25-32.

9. Лазарєв В.В., Чорненко А.В. До питання про особливості морально-ціннісної зумовленості номративно-правового регулювання свободи світогляду та віросповідання // Legal practice in EU countries and Ukraine at the modern stage: International scientific and practical conference. Conference proceedings, January 25-26, 2019. – Arad (Romania): Izdevnieciba Baltija Publishing, 2019. P. 122–126.