Іванюк с. Віталія ЗСМ (Наталія Василівна)

Посада: викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Науковий / освітній ступінь: магістр богослов’я; кандидат наук з богослов’я.

Духовний сансестра Чину Згромадження Сестер Мироносиць.

* за ОПП «Богослов’я» (ОС бакалавра): Історія філософії; Філософія; Курсова робота з дисципліни «Історія філософії».

за ОПП «Богослов’я» (ОС магістра): Магістерська дипломна робота.

* Народилася 24 лютого 1978 року в с. Майдан Жовківського району Львівської області, Україна.

1995-2001 р. – Івано-Франківський теологічно-катехитичний духовний інститут УГКЦ, катехитично-педагогічний факультет, за спеціальністю «Релігієзнавство», кваліфікація – викладач релігієзнавства та християнської етики (визнано еквівалентним відповідно до системи вищої освіти України за спеціальністю 041 – Богослов’я, кваліфікація – магістр богослов’я, свідоцтво про державне визнання документа про вищу духовну освіту ВДО № 0001947 від05.12. 2018 р.)

2006–2009 рр. – Папський Університет «Урбаніана» в м. Рим (Італія), філософський факультет, ліцензіат філософії.

2011–2015 рр. – Папський Університет «Антоніанум» в м. Рим (Італія), філософський факультет, докторат філософії.

Стажування при катехитичній комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, 2018 р., тема: «Методика проведення катехитичних консультацій з людьми середнього та похилого віку», довідка № 16 від 01.10. 2018 р.

1997–2006 рр. – катехит при парафіях УГКЦ Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

2012–2014 рр. – катехит та організатор катехитичної діяльності Сестер Мирносиць у м. Капуа (Італіія) при українських парафіях неа тиеренах регіону Кампанія (Італія).

2015–2018 рр. – співробітник Катехитичної комісії Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

2015–2018 рр. – викладач (погодинно) кафедри богослов’я Івано-Франківського богословського університету імені св. Івана Золотоустого.

З вересня 2018 р. – викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого».

2000 – 2002 рр. – співавтор релігійної радіопрограми «Благословена мить», автор радіопрограми «Вірити час» на ТРК «Івано-Франківська обласна державна телерадіомовна компанія».

22 червня 2015 р. – успішно захистила докторську дисертацію на тему «Поняття людських прав у політичній думці Антоніо Розміні» під керівництвом проф. Даріо Антізері у Папському університеті «Антоніанум» у Римі, здобула науковий ступінь доктора філософії (PhD).

2017–2018 рр. – науковий співробітник Інституту родини Івано-Франківського богословського університету імені св. Івана Золотоустого УГКЦ.

моб.: +38-066-859-03-58

Сфера наукових інтересів: політична філософія; християнська філософія, катехизація людей середього та похилого віку.

1. Ivanyuk Nataliya, La peculiarità del processo intellettivo nell'analitica della Kritik der reinen Vernunft di Immanuel Kant. – Roma: Nonsolocopie di A. Salesi, 2009. – 108 p.

2. Ivanyuk Nataliya. I diritti della «persona» nel pensiero politico di Antonio Rosmini. – Roma: Nonsolocopie di A. Salesi, 2015. – 202 p.

1. Іванюк Віталія, Білоус Олег. Вплив християнства на розвиток культури Київської Русі в Х – ХІ ст. // Християнство в Україні на межі третього тисячоліття. – Івано-Франківськ: Плай. – 2002. – С.105-111.

2. Ivanyuk Natalya. La filosofia politica di Antonio Rosmini (1) // Nuova Secondaria: Mensile di cultura, orientamenti educativi, problemi didattici e istituzionali per le scuole del secondo ciclo di istruzione e formazione. – 2015, dicembre. - № 4. – S. 20-25.

3. Ivanyuk Natalya. La filosofia politica di Antonio Rosmini (2) // Nuova Secondaria: Mensile di cultura, orientamenti educativi, problemi didattici e istituzionali per le scuole del secondo ciclo di istruzione e formazione. – 2016, gennaio. - № 5. – S. 31-33.

4. Ivanyuk Natalya. La filosofia politica di Antonio Rosmini (3) // Nuova Secondaria: Mensile di cultura, orientamenti educativi, problemi didattici e istituzionali per le scuole del secondo ciclo di istruzione e formazione. – 2016, febbraio. - № 6. – S. 24-25.

5. Делятинський Р., Друляк Ю.А., Іванюк Н.В. Розвиток богословської освіти УГКЦ як засіб євангелізації суспільства на початку ХХІ ст. // Науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого УГКЦ «Добрий Пастир». Богослов’я. Філософія. Історія / Гол. ред. Р. А. Горбань. – Івано-Франківськ: ІФА, 2018. – Вип. 12-13. – С. 227-253.

6. Іванюк Н.В. Чи може європейськек суспільство обійтися без християнства? // Науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого УГКЦ «Добрий Пастир». Богослов’я. Філософія. Історія / Гол. ред. Р. А. Горбань. – Івано-Франківськ: ІФА, 2019. – Вип. 14. (подано до друку).