Стрихар Іванна Ярославівна

Посада: директор бібліотеки.

Науковий / освітній ступінь: магістр філології.

* Народилася 26 серпня 1974 року, село Клубівці Тисменицького району Івано-Франківської області.

01 вересня 1980 року поступила у перший клас Клубівецької восьмирічної школи Тисменицького району Івано-Франківської області

З 01 вересня 1989 року по 1991 здобувала середню освіту в Тлумацькій середній школі Івано-Франківської області.

З 01 вересня 1992 року по 1997 рік навчалася у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за спеціальністю «українська мова та література» і здобула кваліфікацію «Учитель української мови і літератури. Філолог».

З 01 вересня 1991 року по 26 травня 1992 року – педагог-організатор в Новокривотульській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Тисменицького району Івано-Франківської області.

З 28 вересня 1992 року – бібліотекар в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника.

З 20 квітня 2000 року – завідувач сектору Наукової бібліотеки Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

З 10 грудня 2012 року – завідувач сектору абонементу художньої літератури Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З 01 вересня 2014 року – завідувач сектору абонементу художньої літератури відділу обслуговування науковою та навчальною літературою Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З 03 квітня 2017 року – завідувач науково-методичного відділу Наукової бібліотеки Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

З 01 листопада 2018 року до 30 червня 2020 року – старший викладач (погодинно) кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

З 01 грудня 2018 року до 31 серпня 2021 року – вчений секретар Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

З 01 листопада 2018 року – директор бібліотеки Івано-Франківської академії Івана Золотоустого (за основним місцем).

За період роботи у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника брала участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, займалася науково-просвітницькою роботою, досліджувала фонд рідкісних видань, створила колекцію «І книги мають свою долю…».

16-19 червня 2015 року брала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону «Про вищу освіту» та інформатизації суспільства» з доповіддю «Фонд рідкісних видань як важливий фактор забезпечення науково-дослідної діяльності у вищому навчальному закладі (на прикладі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).

У 2017 році публікувалася у збірнику статей «Актуальні проблеми професійної підготовки студентів-філологів до роботи в сучасному освітньому просторі», м. Івано-Франківськ (Стрихар І. Я. Шляхи вирішення проблеми «не читання» на прикладі роботи Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»).

12-13 вересня 2017 року на базі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Центру польської культури міста Івано-Франківська брала участь у Міжнародній науковій конференції «Станіслав і Станіславівщина в час суспільних і національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст..: Суспільство – Політика – Культура – Міжнародні взаємини» (Білоус О. М., Стрихар І. Я. Культурно-просвітницька і меценатська діяльність церковних ієрархів Станіславова в ХІХ – першої половини ХХ ст.).

14-17 жовтня 2017 року на базі Вищої державної професійної школи у місті Хелм (Республіка Польща) брала участь у Міжнародній конференції.

7-8 листопада 2017 року на базі Державної науково-технічної бібліотеки України (місто Київ) брала участь у семінарі на тему «Можливості платформи Scopus для науковця, викладача, адміністратора». Відповідно проводила методичні семінари щодо особливостей роботи з наукометричними базами даних Scopus і Web of Science для працівників структурних підрозділів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Брала участь в обміні досвідом роботою з Науковою бібліотекою Вільнюського університету (Литва), бібліотекою Вищої державної професійної школи міста Хелм (Республіка Польща), бібліотекою Українського католицького університету (місто Львів).

Розробила «Методичні рекомендації щодо оформлення бібліографічного опису у списку використаних джерел з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 (щодо наукових праць, статей).

Участь в конференції: ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого» – Міжнародна науково-практична конференція: «Життя і діяльність владики Софрона Мудрого» (27-30 листопада 2023 р.), обсягом 1 кредит ЄКТС / 30 годин, сертифікат № 356 від 30.11.2023 р.

Україна, 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Владики Софрона Мудрого, 22,
тел.: +38-098-099-20-17

Сфера наукових інтересів: історія бібліотечної справи; методологія наукової роботи.

1. Наукові роботи: методологія написання та захист в Академії / упоряд. О. О. Левицький, О. М. Білоус, І. Я. Стрихар. – Івано-Франківськ : Видавництво Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого, 2019. – 64 с.

1. Стрихар І. Я. Шляхи вирішення проблеми «не читання» на прикладі роботи Наукової бібліотеки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» // Актуальні проблеми професійної підготовки студентів-філологів до роботи в сучасному освітньому просторі: збірник статей. – 2017. – Вип.1.