Друляк Юрій Антонович

Посада: старший викладач кафедри богослов’я.

Науковий ступінь: магістр богослов’я.

* за ОПП «Богослов’я» (ОС бакалавра): Святе Письмо Старого Завіту.

за ОПП «Богослов’я» (ОС магістра): –.

* Народилися 6 лютого 1973 р. в селищі Обертин Тлумацького району Івано- Франківської області, Україна.

1990 р. – закінчив Обертинську середню школу.

1990–1991 рр. – навчання в Івано-Франківській духовній семінарії імені священномученика Йосафата УГКЦ.

1991–1992 рр. – із благословення правлячого Архиєрея Кир Софрона Дмитерка та ректора семінарії єпископа Кир Іринея Білика навчався на курсах чеської мови та підготовчому курсі в теологічному конвікті у місті Літомєржіце Чеської республіки.

1992–1997 рр. – навчався у Празькому Карловому університеті, на факультеті католицької теології; духовну формацію отримав у Празькій Архиєпископській семінарії. Диплом та ступінь магістра теології отримав 23 червня 1997 р.

2008–2011 рр. – Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника за спеціальністю «Релігієзнавство», здобув кваліфікацію «релігієзнавець, викладач релігієзнавчих та філософських дисциплін».

2018 р. – Івано-Франківський богословський університет імені святого Івана Золотоустого, спеціальність – «Богослов’я», кваліфікація – магістр богослов’я, викладач філософських та богословсько-релігієзнавчих дисциплін (визнано еквівалентним відповідно до системи вищої освіти України за спеціальністю 041 – Богослов’я, кваліфікація – магістр богослов’я, свідоцтво про державне визнання документа про вищу духовну освіту ВДО № 0002519 від 04.03. 2019 р.).

27.06.2000 р. – піддияконські свячення (єп. Софрон Мудрий).

08.01.2001 р. – дияконські свячення (єп. Софрон Мудрий).

04.11.2001 р. – священичі свячення (єп. Софрон Мудрий).

1997–2014 рр. – викладач біблійного богослов’я Івано-Франківської теологічної академії / з 2014 р. – Івано-Франківського богословського університету імені святого Івана Золотоустого УГКЦ.

11.04. 2003 – 21.10. 2008 рр. – капелан обласного фтизіопульмонологічного центру в м. Івано-Франківськ.

З 21.10. 2008 р. по даний час – помічник пароха парафії святих Кирила і Методія смт. Обертин Коломийсько-Чернівецької (з 2017 – Коломийської) єпархії УГКЦ.

З вересня 2018 р. – викладач (за основним місцем роботи) / з вересня 2019 – викладач (погодинно) кафедри богослов’я ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого».

Член Українського Богословського товариства в Івано-Франківській єпархії УГКЦ (з 2017).

Перший етап ХІІ Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» для дітей дошкільного віку, учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійно-технічної освіти та студентів закладів вищої освіти на базі Національного університету «Острозька академія» (м. Острог Рівненської області, 19 квітня 2019 р.): переможці – Станчевський Богдан Юрійович, студент групи Б-22 (1-е місце); Кулинцак Роман Богданович, студент групи Б-31 (2-е місце).

Науково-педагогічне стажування на кафедрі богослов’я, загально-правових та суспільствознавчих дисциплін імені академіка УАН Івана Луцького Університету Короля Данила, сертифікат 19ІФ0017 від 27 травня 2019 р.

28.03.2004 р. – нагороджений золотим хрестом.

16.03.2007 р. – нагороджений золотим хрестом з прикрасами.

2007 р. – нагороджений Грамотою Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, за особистий внесок у відродження духовності та із нагоди 100- річчя Семінарії;

2010 р. – нагороджений почесною грамотою єпископа ординарія кир Володимира Війтишина.

2012 р. – нагороджений почесною грамотою від Івано-Франківської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток духовної культури, багаторічну церковну, освітню і наукову діяльність та з нагоди 105-ої річниці від дня заснування Івано-Франківської Духовної Семінарії УГКЦ.

Сфера наукових інтересів: біблійне богослов’я.

1. Делятинський Р., Друляк Ю.А., Іванюк Н.В. Розвиток богословської освіти УГКЦ як засіб євангелізації суспільства на початку ХХІ ст. // Науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого УГКЦ «Добрий Пастир». Богослов’я. Філософія. Історія / Гол. ред. Р. А. Горбань. – Івано-Франківськ: ІФА, 2018. – Вип. 12. – С. 227-253.

2. Перше та Друге послання апостола Павла до Коринтян: текст і науково-богословський коментар / Богословсько-науковий редактор Ю. Друляк. –  Івано-Франківськ: Видавництво «Апостол», 2019. – 64 с.

3. Послання апостола Павла до Колосян, Филипян і Филимона: текст і науково-богословський коментар / Богословсько-науковий редактор Ю. Друляк. –  Івано-Франківськ: Видавництво «Апостол», 2020. – (подано до друку).

4. Послання апостола Петра: текст і науково-богословський коментар / Богословсько-науковий редактор Ю. Друляк. –  Івано-Франківськ: Видавництво «Апостол», 2020. – (подано до друку).

5. Послання апостола Юди: текст і науково-богословський коментар / Богословсько-науковий редактор Ю. Друляк. –  Івано-Франківськ: Видавництво «Апостол», 2020. – (подано до друку).

6. Послання апостола Якова: текст і науково-богословський коментар / Богословсько-науковий редактор Ю. Друляк. –  Івано-Франківськ: Видавництво «Апостол», 2020. – (подано до друку).