В Академії відбувася конкурс читців поезії Шевченка

09 березня 2021 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого в режимі онлайн на комунікаційній платформі ZOOM відбувся конкурс на кращого читця віршів Тараса Григоровича Шевченка «Шевченко вовіки насущний» для студентів закладів вищої освіти міста Івано-Франківська.

Ініціатор конкурсу – студентське самоврядування Академії. Модерував конкурс – голова студентського самоврядування Академії Андрій Жук.

У конкурсі взяли участь студенти Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, Івано-Франківського національного медичного університету, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Усі учасники представили членам журі свої відеозаписи для оцінювання згідно Положення про конкурс на кращого читця віршів Великого Кобзаря за такими критеріями: мовленнєва вправність, інтонаційна виразність, відтворення емоційної насиченості твору, уміння передати його кульмінаційний момент, музичне оформлення, сценічна культура (зовнішній вигляд, одяг, міміка, жести).

Оцінювали конкурсантів високоповажне журі: заслужений вчитель України, філолог, членкиня НСПУ, громадська діячка, депутат Івано-Франківської обласної ради Оксана Тебешевська (голова журі), директорка Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка, заслужений працівник культури України Людмила Бабій, українська письменниця, заступник директора Івано-Франківського міського центру дитячої та юнацької творчості, лауреатка всеукраїнських премій, громадська діячка Власта Власенко, голова Громадської ради при Івано-Франківській обласній державній адміністрації, філолог, громадський діяч Віталій Перевізник, журналістка, філолог, членкиня Спілки журналістів України, ведуча програм Радіо «Дзвони», лауреатка кількох журналістських премій Мар’яна Стринаглюк.

Оголошення підсумків відбулося у режимі онлайн, члени журі ділилися з учасниками конкурсу враженнями про їхні відеовиступи, їхнє прочитання поезії, творчо-креативний підхід. Зокрема, наголосили на важливості таких заходів та промоції читання поезії не тільки Тараса Шевченка, але й інших українських письменників.

За підсумками результатів було обрано переможців, а саме: І місце – Роман Везучий, студент Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, ІІ місце – Вероніка Яблонь, студентка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, ІІІ місце – Олексій Стронський, студент Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

Також особливу відзнаку за оригінальність виконання твору та подарунок від голови журі отримає студент Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Нестор Нагорняк.

На завершення конкурсу директорка бібліотеки Іванна Стрихар від імені ректорату Академії подякувала членам журі за об’єктивне та незалежне суддівство, а усім учасникам – за активну участь у конкурсі.

Переможці конкурсу читців будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками від закладу, а усі учасники – відзначені грамотами за активну участь.