Наукова діяльність кафедри богослов’я: основні проєкти та напрями

Наукова робота на кафедрі богослов’я проводиться відповідно до:

комплексної теми науково-дослідної роботи кафедри богослов’я, науково-дослідного інституту родини і капеланства та науково-дослідного інституту канонічного права: «Християнська віра в Бога – парадигма духовних сил людини в кризових ситуаціях сучасного українського соціуму», термін виконання - з 01 жовтня 2022 року по 30 вересня 2025 року (затверджено рішенням Вченої ради Академії, протокол №2 від 15.09.2022 року).

* сфери наукових інтересів науково-педагогічних працівників кафедри,

* стратегічних напрямів розвитку наукової діяльності, визначених рішеннями Вченої ради Академії,

* наукових проєктів, що реалізуються у партнерстві з іншими науковими установами та закладами вищої освіти України, відповідно до укладених договорів про співпрацю.

Основні напрями наукової діяльності кафедри богослов’я (за сферою наукових інтересів):

1. Василів Павло Романович. Сакраментологія та тринітологія як напрями догматичного богослов’я.

2. Гоголь Василь Володимирович. Історія та розвиток літургійного богослов’я Церков Київської традиції.

3. Горбань Річард Анатолійович. Християнський персоналізм в догматичному богослов’ї.

4. Завійський Роман Петрович. Догматика, духовність, співвідношення науки та релігії.

5. Каськів Олег Володимирович. Партикулярне право УГКЦ: історичний розвиток і сучасний стан.

6. Козінчук Віталій Романович. Розвиток української канонічної іконографії: історія та сучасність, богословські інтерпретації.

7. Левицький Олександр Олександрович. Історично-юридичний розвиток партикулярного права Київської Церкви.

8. П’яста Руслан Михайлович. Моральне богослов’я: практичний вимір (капеланське душпастирство).

9. Тучапець Василь Дмитрович. Порівняльне богослов’я: католицька, православна та протестантська традиції.

10. Чорненко Андрій Володимирович. Екуменічна діяльність відповідно до норм церковного права Української Греко-Католицької Церкви.

11. Яцишин Андрій Іванович. Біблійне богослов’я Старого і Нового Завітів.

Договори Академії з науковими установами та закладами вищої освіти України у сфері наукової діяльності:

* Договір про співпрацю з Департаментом освіти і науки Івано-Франківської міської ради;

* Договір про співпрацю з Департаментом освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації;

* Договір про співпрацю з Відділенням релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України та Національним заповідником «Давній Галич».