Презентація книги «Нарис історії УГКЦ на Буковині»

26 травня 2021 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася презентація книги «Нарис історії УГКЦ на Буковині» у співавторстві доктора історичних наук Нестора Мизака та кандидата історичних наук Андрія Яремчука. Модерувала захід директорка бібліотеки Іванна Стрихар.

З вітальним словом до присутніх від адміністрації Академії звернувся проректор з наукової роботи Олег Білоус, який наголосив на унікальному виданні такої ґрунтовної монографії, що стане цікавим екскурсом в історію Церкви на Буковині не тільки для студентів, але й для викладачів, науковців та всіх зацікавлених.

Модераторка пані Іванна зауважила, що у книзі викладено результати дослідження понад двохсотлітньої історії розвитку греко-католицької спільноти на Буковині в межах сучасної України – Чернівецької єпархії УГКЦ та Румунії – Буковинського деканату Українського генерального вікаріату Румунської ГКЦ. Звернула увагу на велику кількість опрацьованих авторами наукових джерел, зокрема рідкісних видань. Це і шематизми Львівської, Перемиської, Станиславівської єпархій; прижиттєві пастирські листи митрополита Андрея Шептицького; документи з державних і особистих архівів. Зокрема, автори вивчали щоденники та спогади відомої української письменниці з Буковини Ольги Кобилянської, слова якої з повісті «Царівна» є епіграфом до книги.

Співавтор монографії Андрій Яремчук представив для учасників заходу слайд-презентацію, де було висвітлено процес поступової розбудови мережі греко-католицьких парафій. Розповів про значення цих парафій для збереження національної ідентичності буковинських українців, про подвижницьке служіння греко-католицького священства за австрійської, румунської та радянської влади. Пан Андрій також підкреслив, що особливу цінність становлять біограми близько трьохсот душпастирів, які трудились або нині трудяться у краї над розквітом Христового виноградника.

На заході мали слово: рецензент книги, доктор філософських наук, професор о. Святослав Кияк, кандидатка історичних наук с. Андрея Маслій, кандидат історичних наук Руслан Делятинський.

На закінчення студенти Академії та гості мали можливість поставити питання Андрію Яремчуку, а також  придбати книгу з автографом співавтора.

п. Іванна Стрихар
Світлини Романа Везучого