Фонд академічної бібліотеки поповнився фундаментальною монографією

Фонд бібліотеки Івано-Франківської академії Івана Золотоустого поповнився фундаментальним виданням докторки історичних наук, старшої наукової співробітниці Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України Оксани Пасіцької «ДОВІРЕНИЙ МИТРОПОЛИТА ШЕПТИЦЬКОГО – ТИТ ВОЙНАРОВСЬКИЙ».

Книга висвітлює основні віхи з життя та діяльності отця-митрата Тита Войнаровського, який проявив себе як душпастир, генеральний адміністратор столових дібр ГКЦ, посол до віденського парламенту, науковець, представник різних економічних установ та організацій.

Отець Тит Войнаровський народився у 1856 році недалеко від Станиславова (Івано-Франківська) у селі Ляцьке-Шляхетське (тепер – Липівка Тисменицької громади).

Книга розкриває тривалу співпрацю і взаємини митрополита та отця-економа, якого митрополит Андрей Шептицький називав «правдивим приятелем та братом», доручав низку функцій: господарсько-організаційні питання, кадрові призначення, фінанси та документацію не лише митрополії, а й особисту.

Монографію доповнюють маловідомі та невідомі світлини, епістолярні джерела.

Кольоровий друк.

Видання побачило світ завдяки фінансовій підтримці Олександра Бережанського та компанії «БЕРТА груп», отця-доктора Івана Дацька, кредитної спілки «Вигода», владики Бориса Гудзяка, Миколи Кмітя, отця-митрата Володимира Фірмана, Коломийської єпархії УГКЦ, релігійної громади УГКЦ села Балинці, релігійної громади УГКЦ села Липівка, Андрія Дзвінчука.

Рекомендовано до друку вченою радою Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України.

Запрошуємо до читання!

Директорка бібліотеки Іванна Стрихар