Йосип Сліпий - "Per aspera ad astra"

Сьогодні, 17 лютого 2022 року, виповнюється 130 років від дня народження відомого церковного і громадського діяча, богослова, Патріарха Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого.

Це одна із найцікавіших, але й найбільш трагічних постатей в історії України ХХ століття. За власні переконання та принципи він заплатив дуже високу ціну, але до кінця життя залишався відданий своїм ідеалам. Йосиф Сліпий був єпископом УГКЦ, предстоятелем цієї Церкви, Галицьким Митрополитом і Львівським Архієпископом, кардиналом Римо-католицької церкви. Водночас, провів довгих 18 років у радянських таборах. За цей час не зламався і продовжував свій шлях служіння та власну дорогу до Бога.

У бібліотеці Академії представлена розширена тематична експозиція «Крізь терни до зірок», присвячена 130-річчю від дня народження Патріарха. Саме цей вислів, написаний латинською мовою «Per aspera ad astra», прикрашає герб Йосифа Сліпого. Такою була його земна дорога – через терни і випробування, однак це не завадило йому стати одним із найбільш впливових та відомих українців у другій половині ХХ століття.

Також на виставці представлені наукові магістерські роботи студентів Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, які написані впродовж 2011/2021 рр.

Інфо-центр ІФА