Проректор Академії взяв участь у конференції проректорів

26-29 жовтня 2023 року проректор Академії Олег Білоус взяв участь у міжнародній конференції проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України. Науковий форум «Євроінтеграція української освіти й науки: проблеми та виклики» відбувався в Ужгороді. Організатори конференції – Ужгородський національний університет і Центр українсько-європейського наукового співробітництва.

Відкрив захід ректор ДВНЗ «Ужгородський національний університет» доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка.

Учасників конференції привітали голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай і заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Петро Добромільський. Долучився до вітань засновник та директор Видавничого дому «Гельветика», голова наглядової ради Центру українсько-європейського наукового співробітництва, кандидат економічних наук Олег Головко. Також із вітальним словом виступив проректор із наукової роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет» доктор медичних наук, професор Іван Миронюк.

Модерував засідання конференції декан факультету міжнародних економічних відносин ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктор політичних наук, професор Микола Палінчак.

Під час наукового форуму колеги ділилися власним досвідом керівництва науковою справою в закладах вищої освіти, розповідали про ті кроки, які зроблені на шляху до європейського співтовариства, обговорювали проблеми та перспективи сучасної освітньо-наукової сфери.

Представники переміщених закладів вищої освіти розповідали про трагічні події, які змусили їх покинути свої домівки та розгортати діяльність в інших умовах. Зокрема з’явився перший «університет без стін» (Бердянський державний педагогічний університет). Його колектив не лише зміг зберегти свій потенціал, а й продемонстрував якісно новий рівень організації освітньо-наукової діяльності.

Однією із численних важливих тем, що обговорювалися, була також проблема перманентного зниження якості правового регулювання порядку підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації.

Спільнота проректорів виробила конкретні науково обґрунтовані пропозиції щодо обговорюваних питань, які будуть належно оформлені та спрямовані до органів влади, а також доведені до відома суспільства.