Презентація унікального видання Юліяна Пелеша

22 жовтня 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася презентація оновленого і доповненого видання репринтного (реставрований репринт другого Віденського видання 1885 року) першого Станіславівського єпископа Юліяна Пелеша «Пастирське богословіє».

Видання побачило світ завдяки підтримки Фонду національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича міста Харкова в особі кандидата медичних наук Андрія Черемського.

На презентації були присутні викладачі і студенти Академії, науковці вищих навчальних закладів регіону, священники, громадські діячі.

Модератором презентації була директорка Академічної бібліотеки Іванна Стрихар.

Презентував фундаментальне дослідження наукової спадщини єпископа Юліяна Пелеша гість із Харкова пан Андрій Черемський.

Під час презентації виступили доктор історичних наук, професор кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Пилипів, кандидат історичних наук, доцент, директор Інституту історії Церкви Академії Олег Єгрешій, кандидат історичних наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Академії Руслан Делятинський, парох церкви Різдва Пречистої Діви Марії села Красна Ланчинського деканату Коломийської єпархії отець Іван Бойко, парох церкви Різдва Христового селища міського типу Більшівці отець Василь Завірач, парох церкви Різдва Пречистої Діви Марії селища міського типу Делятин Яремчанського деканату Коломийської єпархії отець Богдан Іванюк, голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович, парох Церкви Найсвятішого Серця Христа-чоловіколюбця міста Івано-Франківська отець Ігор Пелехатий.

На завершення проректор з наукової роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Олег Білоус подякував присутнім за участь в презентації і підкреслив необхідність вивчення та дослідження історичної спадщини Церкви.

Іванна Стрихар