Академію відвідали представники Українського католицького університету

10 грудня 2020 року відбувся візит до Івано-Франківської академії Івана Золотоустого колег-науковців з Українського католицького університету – проректора із зовнішніх зв’язків, кандидата історичних наук, директора Інституту історії Церкви, завідувач кафедри церковної історії Олега Турія та Романа Скакуна – наукового редактора видавничого відділу, наукового співробітника Інституту історії Церкви.

З гостями зі Львова зустрілися проректор Академії з наукової роботи, кандидат політичних наук Олег Білоус, директор Науково-дослідного інституту історії Церкви, кандидат історичних наук Олег Єгрешій, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук Руслан Делятинський, доцент цієї ж кафедри, кандидат історичних наук сестра Андрея (Ольга) Маслій.

Від імені ректора Олег Білоус привітав гостей та окреслив основні напрямки наукової роботи в Академії. Олег Турій наголосив на перспективах співпраці двох закладів вищої освіти – Українського католицького університету та Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Для бібліотеки Академії пан  Олег Турій подарував цінну колекцію нових видань, серед яких – результати досліджень Інституту історії Церкви УКУ.

Під час робочих консультацій колеги-історики обговорили стан та перспективи розвитку наукових досліджень історії Української Греко-Католицької Церкви у ХХ ст. Досягнуто домовленості про налагодження та розвиток співпраці двох наукових інституцій  – Інституту історії Церкви УКУ та НДІ історії Церкви ІФА – в напрямку дослідження біографій не тільки «історично відомих осіб» єпископів, а передусім загалу духовенства і мирян, завдяки яким УГКЦ збереглася, розвинулася та згодом вийшла з підпілля. Взоруючись на відоме дослідження о. Богдана Праха історичної Перемишльської єпархії, як зазначив п. О. Турій, Інститут історії Церкви УКУ продовжив і завершує подібну фундаментальну працю по Львівській архиєпархії, тому актуальності набуває дослідження Станиславівської єпархії, третьої «наймолодшої» єпархії, в структурі історичної Галицької митрополії УГКЦ. Учасники зустрічі запланували підготовку науково-довідкового видання біограм духовенства Станиславівської єпархії УГКЦ в умовах тоталітаризму (1939–1989 рр.), що в найближчій перспективі стане плодом наукових пошуків багатьох колег-істориків Івано-Франківська та Львова.

Фото – Роман Везучий