Представники Академії взяли участь у заходах проєкту LIFE MERCURY-FREE в Польщі

24-27 червня 2025 проректор Академії Олег Білоус та проєктний менеджер Академії, депутат Івано-Франківської міської ради Роман Харук здійснили візит до Республіки Польща в межах проєкту LIFE MERCURY-FREE. У заході взяли участь представники партнерських інституцій із Греції, Італії, Польщі, Португалії та України. До роботи секцій в онлайн-режимі долучилися керівник проєкту LIFE MERCURY-FREE Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Наталія Марчук та керівник Бюро УГКЦ з питань екології Володимир Шеремета.

24-25 червня у Лодзькому технологічному університеті проходило обговорення практичних рекомендацій щодо реалізації містами політики без ртуті та залучення стейкхолдерів до впровадження такої політики. Окремі сесії були присвячені методам підвищення обізнаності громадськості та зміні поведінки споживачів щодо поводження із небезпечними відходами. Партнери проєкту здійснили візит в пункт роздільного збору побутових відходів (PSZOK) у Лодзі, де ознайомилися із процесом прийому побутових відходів від мешканців та їх подальшою переробкою.

26-27 червня у Краківській гірничо-металургійній академії проходило обговорення кращих практик, проблем та перспектив проведення освітньо-інформаційних кампаній щодо забруднення ртуттю в межах проекту LIFE MERCURY-FREE. Учасники заходу також відвідали Міський центр переробки відходів у Кракові.

 

Довідка

Проєкт Life Mercury-Free Complex Awareness Raising and Behaviour Change for the Mercury-Free City Environment  («Комплексний підхід до інформування та зміни поведінки населення для організації «вільного» від ртуті міста») LIFE MERCURY-FREE реалізовується в рамках програми ЄС Life і присвячений обміну інформацією та аналітикою у сфері небезпеки забруднення ртуттю, з якою неправильно поводяться споживачі.

У консорціумі із реалізації проєкту беруть участь 7 партнерів із 5 країн Європи: Лодзький політехнічний університет (Польща), Івано-Франківська академія Івана Золотоустого (Україна), Національний університет «Львівська політехніка» (Україна), Краківська гірничо-металургійна академія (Польща), Університет Евора (Португалія), Іноваційний центр (Греція) та Університет Камеріно (Італія).

З детальною інформацією можна ознайомитися на сайті LIFE-MERCURY-FREE

Інфо-центр Академії