В Академії підведено підсумок 2024/2025 навчального року

Вчора, 30 червня 2025 року, у стінах Івано-Франківської академії Івана Золотоустого відбулася підсумкова нарада деканату Факультету богословських та гуманітарних наук під головуванням заступника декана факультету, доктора наук з богослов’я п. Василя Тучапця.  У нараді взяли участь завідувач кафедри богослов’я, доктор філософії з богослов’я п. Андрій Яцишин, завідувач кафедри  соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук п. Руслан Делятинський, представник навчально-методичного відділу, методист з виховної роботи о. Віталій Деркач.

На нараді обговорено результати навчально-методичної та наукової роботи кафедр Академії за 2024/2025 навчальний рік. Відзначено певні здобутки у напрямку посилення кадрового складу кафедр, зокрема, відповідно до рішень Атестаційної колегії МОН України: вчене звання професора отримав професор кафедри богослов’я, доктор наук з богослов’я о. Олег Каськів; вчене звання доцента отримала доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін кандидат історичних наук с. Андрея Маслій; науковий ступінь доктора наук з мистецтвознавства здобув доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат наук з богослов’я о. Віталій Козінчук.

Завідувачі кафедри відзначили, що під грифом ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого» опубліковано нові навчально-методичні видання, зокрема професор кафедри богослов’я, професор, доктор наук з богослов’я о. Олег Каськів опублікував навчальний посібник  «Партикулярне право Української Греко-Католицької Церкви», а викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін о. Віталій Деркач – навчальний посібник «Філософська антропологія та метафізика».

Окрім того, показано нові здобутки у науковій діяльності науково-педагогічних працівників. Так, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доцент, кандидат історичних наук с. Андрея Маслій разом із доктором філософії з політології та магістром богослов’я п. Василем Мельничуком стала співавтором монографії «Блаженний священномученик Миколай Чарнецький (1884–1959): історичний портрет», а доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доцент, доктор мистецтвознавства о. Віталій Козінчук опублікував монографію «Гошівська ікона: у світлі іконографічного канону». Презентації цих монографій у травні – червні 2025 року сприяли популяризації результатів наукових досліджень.

Доцент кафедри богослов’я, доцент, доктор філософії з богослов’я о. Руслан П’яста, який виконує обов’язки президента Асоціації капеланів в охороні здоров'я України, взяв участь у розробці професійних стандартів «Капелан в охороні здоров’я» та «Помічник капелана в охороні здоров’я».

Завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук п. Руслан Делятинський повідомив, що у цьому році продовжено реалізацію міжнародного наукового проекту «LIFE MERCURY-FREE». Даний проект був започаткований у 2022 році з ініціативи доцента кафедри богослов’я і гаранта освітніх програм, доктора наук з богослов’я, диякона Романа Завійського, а одним із його виконавців є доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доцент, кандидат політичних наук п. Олег Білоус.

Крім того, відповідно до Меморандуму про співпрацю між п’ятьма установами від 11 квітня 2025 року, було започатковано новий науковий проект на тему «Жива історія відродження УГКЦ», до реалізації якого залучено колектив кафедри та науково-дослідного інституту історії Церкви.

На нараді також було проаналізовано результати атестації студентів в межах комплексного кваліфікаційного  екзамену зі спеціальності 041 «Богослов’я» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти та напрацьовано кейс практичних рекомендацій для науково-педагогічних працівників щодо покращення стану викладання та ефективного оцінювання освітніх компонентів.

Завідувач випускової кафедри богослов’я, доктор філософії з богослов’я п. Андрій Яцишин звітував про успішний перегляд  ОПП «Богослов’я» за спеціальністю B8 «Богослов’я» за освітніми рівнями бакалавра та магістра.

Інфо-центр Академії